A múlt század közepe táján kezdtek elterjedni a lapostetők költséghatékonyságuk miatt. Alkalmazásukkal jelentős költségmegtakarítást értek el a drága tetőszerkezet és cserépfedés megspórolásával. A panellakások elterjedésével jelentősen megnövekedett a lapostető épületek száma. Ezeknek a tetőknek lapostető szigetelésre volt szüksége. A mai ismereteink szerint az akkor elkészült szigetelések már korszerűtlennek számítanak, elöregedtek, elhasználódtak, repedeznek, hólyagosodnak és sajnos gyakran be is áznak. Megértek az újra szigetelésre egy korszerű és könnyen használható anyaggal például folyékony gumival, hosszú időre újra beázás mentessé és biztonságossá téve a lapostetőt.
Kiváló minőségű lapostető szigetelést válasszon
A lapostetőnek egyedi magasan modifikált szigetelésre van szüksége, hogy magabiztosan ellenálljon az időjárás szeszélyeinek. Egy kiváló minőségű lapostető szigetelés akár 20 éven át szolgálja és védi az épületet a beázástól, újra szigeteléssel pedig újabb 20 évre szavatolható a beázás mentesség. A jó minőségű szigetelés nem csupán vízszigetelő feladatot lát el, a tetőn összegyűlő csapadékot nem engedi leszivárogni az alsóbb rétegekbe, a hőszigetelési képessége is remek, biztosítja, hogy a fűtés melege nem illan el.
A lapostető ma is népszerű
Manapság ismét reneszánszát éli a lapostető, magában hordozva a modern építészeti stílus letisztult, modern egyszerű formáit. A lapostető szigetelés elsőre nagyon egyszerűnek látszik, hiszen töredéke anyagot és befektetett energiát igényel a hagyományos cseréptetőhöz képest, de ez nem jelenti azt, hogy eltekinthetünk a kiváló minőségű alapanyagok használatától vagy szükségtelen a magas szintű szakmai tudás.
A lapostető szigetelésnél a múltban használt alapanyagok például a kavicsolt lemezfedés ma már nem állják meg a helyüket és helyükre újabb és sokkal jobban teljesítő anyagok kerültek, mint például a folyékony gumi szigetelés vagy a bitumenes szigetelés.
A régebbi szigetelések elöregszenek
A régi építésű vidéki házak szinte minden téren felújításra szorulnak, és persze halasztgathatjuk egy ideig, de ezzel kockáztatjuk a költségeink megnövekedését, mert hosszú távon az épület szerkezete is károsodhat. A több évtizeddel ezelőtt épült lapostetős házak szigetelésének mostanra már nagyon sok megpróbáltatáson kellett keresztül mennie: jégesők, szélviharok és az izzó nyarakon akár 50 Celsius fokra is felforrósodhatott a tető. Sajnos egy apró sérülés is nagy károkhoz vezethet, mert ahol egy helyen beszivároghat a víz, a felszín alatt már nem egykönnyen nyomon követhető hová jut még el megállíthatatlanul. Erre előbb vagy utóbb a plafonon terjengő térképszerű beázás vagy lecsöpögő víz figyelmeztet.
Bízzuk szakemberre a lapostető szigetelést
A lapostető szigetelést érdemes időről időre ellenőrizni és szakemberrel ellenőriztetni. Mi magunk is sokat tehetünk érte, hogy a tetőnk minél tovább beázás mentes maradjon azzal, ha tisztán tartjuk a tetőt. Megtakarítjuk a szél által összehordott szeméttől, falevelektől, a tetőn kikelő növényektől, kiemelt figyelmet fordítva az összefolyókra. Ha bárhol sérülést észlelünk, akkor jól tesszük, ha mielőbb szakember véleményét kérjük. Több kisebb sérülés esetén, vagy ha már nagyon régi, elöregedett a lapostető szigetelésünk akkor az egész lapostető felújítás, újra szigetelése a legjobb megoldás.